08/08/21Що таке гіпертонія? Симптоми. Причини
Гіпертонія – це стан організму людини, за якого спостерігається високий кров'яний тиск.
Щоб зрозуміти явище гіпертонії, потрібно знати, що таке кров’яний тиск та наскільки від його стабільності залежить здоров'я людини.
У 95% випадків причиною високого кров’яного тиску є ессенціальна (або первинна) гіпертонічна хвороба і тільки у 5% – вторинна гіпертонія, тобто захворювання, що характеризується високим кров’яним тиском, що має певну причину. Серед таких причин може бути захворювання нирок.
Артеріальний тиск має два показники – верхній та нижній, відповідно, 120/80. Перше значення (в даному випадку 120) – це ваш систолічний тиск. Він вимірює силу крові по стінках артерій, тобто те, як кров перекачується з серця до іншої частини тіла. Друге значення (80) – це діастолічний тиск, що вимірює силу крові по стінках артерій між ударами серця.
Чим вищий показник кров'яного тиску, тим складніше працює серце. Якщо сила крові дуже висока, то може пошкодити артерії, кровоносні судини і серцевий м’яз. Це призводить до зниження кровотоку по тілу. А як наслідок – низка хвороб, небезпечних для вашого здоров’я – атеросклероз (затвердіння артерій від накопичення холестерину), який може бути причиною серцевого нападу, серцева недостатність, пошкодження очей та нирок.
Тому, якщо ви зауважили в себе підвищений кров’яний тиск — не варто зволікати! Потрібно одразу провести комплексне обстеження організму у кваліфікованих спеціалістів та визначити, як боротись із цим захворюванням.
Симптоми гіпертонії:
- запаморочення;
- головна біль;
- слабкість;
- задишка;
- мерехтіння перед очима;
- нудота.
Основні причини підвищеного тиску (гіпертонії):
- спадковість;
- зловживання кавою та чаєм;
- куріння;
- зайва вага.
Як можна знизити тиск:
- їхати за місто;
- кинути палити;
- більше рухатись;
- зменшити рівень стресу;
- їсти більше калію і менше натрію;
- зменшити споживання цукру, кофеїну, алкоголю;
- випивати на добу 2+л води.
Бережіть себе і будьте здорові!