Лікувальний масаж

Лікувальний масажЛікувальний масаж

Ефективний спосіб лікування багатьох захворювань, відомий з давніх часів – лікувальний масаж. Його суть в тому, що за допомогою спеціального комплексу дотиків відбувається вплив на окремі ділянки тіла і на весь організм. Популярність процедури обумовлена ​​її високою терапевтичною ефективністю, практично повною відсутністю протипоказань і негативних побічних ефектів. Виходячи з потреб пацієнта, може бути підібраний потрібний спосіб масажу.

Чим корисний лікувальний масаж при болях у спині?

Лікувальний масаж дозволяє зняти надлишковий тонус з м'язово-зв'язкового корсета хребта, сприяє виробленню біологічно активних речовин, тканинних гормонів, прискорює обмінні процеси в тканинах і в усьому організмі. Як результат - правильна постава, і менш вразливий хребет.

Лікувальний масаж - це також хороша профілактика болю в спині. Періодичні профілактичні курси лікувального глибокого масажу допомагають відновити еластичність м'язів, зв'язок і фасцій, поліпшити кровообіг у всіх структурах спини і хребті в тому числі. Для кращого ефекту їх проводять в комплексі з кінезіотерапія - лікуванням рухом.

Як працює лікувальний масаж?

Під час лікувального масажу спазмовані м'язи спочатку стимулюються, а потім розслабляються, так само опрацьовуються тригерні точки - ділянки м'язів, сухожиль або місць прикріплення, які підтримують надлишкове м'язову напругу. При тривалому м'язовому спазмі розвивається міофасціальний синдром - стійкий патологічний стан м'язових структур, усунути яку можна лише спеціальною технікою лікувального міофасціального масажу.

Коли лікувального масажу недостатньо?

Для ефективного лікування захворювань хребта і болю в спині масаж - це лише частина терапії, один з методів, який виконує свою частину лікувального впливу. У більшості випадків до нього на додаток необхідні інші процедури. Зокрема, відновити рухливість в суглобах хребта допомагають мануальні і остеопатіческій техніки. Для усунення запального процесу іноді необхідна протизапальна, а також інша медикаментозна терапія. В Інституті вертебрології і реабілітації ми використовуємо полегшену техніку мануальної терапії - ортопедичну корекцію, яка має м'яку, щадне і дозований вплив на хребет.

Види лікувального масажу в Клініці сімйної медицини "Біхелсі"

У нашій клініці в досвідчені фахівці виконують різні види лікувального масажу в залежності від показань:

Класичний лікувальний масаж.
Спосіб зняти втому, підвищити працездатність, зміцнити зв'язки і судини.

Лікувально-оздоровчий масаж кінцівок і суглобів.
Допомагає впоратися з набряками, запальними процесами, прискорити реабілітацію після травм.

Лікувальний масаж хребта.
Входить в комплексне лікування сколіозу, радикуліту, допомагає позбутися від остеохондрозу.

Лікувальний масаж спини – це сукупність механічних впливів на м'язи, шкіру, суглоби і хребет, він включає зону від потилиці до куприка, дає можливість вирішити проблему болю в хребті і м'язах. Процедура показана і здоровим людям, діяльність яких пов'язана з тривалим сидінням в одному положенні. Зона механічного впливу залежить від того, в якій області хребта розвиваються паталогічні процеси. Масаж – це можливість відновити пошкоджені тканини, усунути набряклість, поліпшити роботу багатьох органів.

Основні прийоми класичного масажу.

У класичному масажі прийнято виділяти 5 основних груп використовуваних дій:

 • Погладжування
 • Вичавлювання,
 • Розтирання,
 • Вібрація
 • Розминка

Вказані прийоми класичного масажу можна класифікувати залежно від інтенсивності дії на середньо-глибокі, глибокі і ударні.

До першої групи відносяться розтирання, погладжування і вичавлювання, до другої - розминки. І, нарешті вібрація - це ударна техніка класичного масажу.

Показання

Загальний лікувальний масаж є універсальним методом впливу на організм, призначається лікарем при патологіях:

 • опорно-рухового апарату;
 • спини та хребта;
 • захворюваннях внутрішніх органів;
 • розладах нервової системи.

За допомогою лікувального масажу спини лікують такі захворювання хребта, як сколіоз, грижі міжхребцевого диска, м'язові спазми, остеохондроз. Прискорити процес відновлення після травм, підвищити імунітет, усунути синдром хронічної втоми, зняти гіпертонус м'язів – ці та інші проблеми можна вирішити одним тільки масажем.

Коли масаж не рекомендований

Навіть найкорисніша й ефективна процедура може завдати шкоди здоров'ю, спровокувати загострення деяких захворювань. У числі протипоказань:

 • Захворювання крові
 • Запальні процеси в організмі, підвищена температура
 • Туберкульоз легенів
 • Онкологічні хвороби
 • Травми
 • Психічні розлади

Тому важливо пройти обстеження у фахівця, який врахує всі нюанси, а не призначати собі лікування самостійно.